• XIV Gminny Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym

• W Ryszkowej Woli  12 czerwca został  zorganizowany XIV Gminny Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym. Wzięło w nim udział 21 uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Konkurs obejmował wiedzę dotyczącą ruchu pieszych i rowerzystów, oraz zagadnienia  z zakresu pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Nasza drużyna (Rafał Biały, Jakub Foryś i Filip Kuca) godnie reprezentowała szkołę. Chłopcy dobrze się spisali w zadaniach praktycznych, na teście o ruchu drogowym. Niestety, szczęścia i tylko szczęścia zabrakło im na torze przeszkód. Gratulujemy jednak zdobytego ostatecznie czwartego miejsca...niewiele zabrakło do podium:(

Nasi uczniowie otrzymali dyplom oraz nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Wiązownica.

Uczniów do konkursu przygotowała A. Tomaszek-Wysocka.

• Kółko muzyczne w szkole

• W roku szkolnym 2014/2015 chętni uczniowie biorą udział w kółku gitarowym. Podczas tych zajęć poznają chwyty i uczą się piosenek. Na terenie szkoły działają dwie grupy. Pierwsza to początkujące dzieci, które dopiero od tego roku poznają "świat gitary", druga to dziewczyny z  klas IV-V tworzące grupę zaawansowaną - kolejny rok pogłębiają swoje zdolności. Obie grypy prowadzi p. Sabina Kuta, która angażuje je do różnych uroczystości szkolnych i kościelnych. Dzieci swoim graniem na gitarach uświetniają wszelkie imprezy w roku szkolnym.

• Smacznie i kolorowo:)

• W dniu dzisiejszym tj: 11 czerwca uczennice  z klasy IV po raz kolejny spotkały się na zajęciach promujących zdrowe żywienie. Wychowawca-p. A. Tomaszek-Wysocka-  starała się zachęcić uczestniczki warsztatów do częstszego spożywania szpinaku. I tak zrodził się pomysł na szpinakowy placek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie "Warsztaty kulinarne". Autorkami wypieku są: Agnieszka Cienki, Klaudia Habel, Paulina Piekuś, Justyna Purcha, Kamila Sokół, Marlena Woźny, Kamila Żochowska.

Przepis:

Ciasto szpinakowe:

750 g mrożonego szpinaku, około 2 szkl cukru ("do smaku"), 7 dużych jaj, 1 szklanka oleju, 2,5 szklanki mąki pszennej,
            2,5 szklanki mąki krupczatki, 6 łyżeczek proszku do pieczenia. Szpinak należy rozmrozić i odcisnąć z nadmiaru wody.

Do miski wbijamy jajka i wsypujemy cukier. Ucieramy mikserem na wysokich obrotach na gładką masę. Nie przerywając miksowania powoli dodajemy olej. Następnie wsypujemy przesianą przez sito mąkę pszenną, krupczatkę i proszek do pieczenia. Na koniec dodajemy szpinak i ponownie mieszamy.
            Blachę wykładamy papierem do pieczenia i wlewamy ciasto. Pieczemy 60 min w piekarniku nagrzanym do 180 stopni. Gdy ciasto ostygnie, odcinamy wierzch i rozdrabniamy go na okruszki. Resztę ciasta kroimy na pół, przekładamy kremem. Na końcu posypujemy okruszkami z ciasta (lekko dociskamy). Wierzch dekorujemy pestkami granatu.

Masa:

7 żółtek, 1 szkl cukru (też dajemy do smaku), 1 cukier waniliowy, 7 łyżek -płaskich - mąki ziemniaczanej, 2 szkl. mleka. Wszystko razem mieszamy, wlewamy do 2 szklanek gotującego się mleka, doprowadzamy do zagotowania ciagle mieszając. Wystudzić. Ucieramy 1,5 kostki masła, dodajemy po łyżce zimnego kremu. Gotowym krem dzielimy na dwie części i smarujemy ciasto szpinakowe.

Smacznego

• Wycieczka do Kresowej Osady w Baszni Dolnej

• W poniedziałek 08.06.2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Radawie wybrali się na wycieczkę do Kresowej Osady w Baszni Dolnej. Czekała tam na nich moc atrakcji i wrażeń oraz mnóstwo nowych umiejętności do zdobycia.

Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty garncarskie, na których uczniowie lepili z gliny piękne figurki, a niektórzy mogli spróbować swoich sił na kole garncarskim i wykonać skarbonkę lub wazonik.

Następnym punktem ich wyprawy była Galeria Lokalnej Historii, gdzie w sposób ciekawy i nowoczesny przedstawiono dzieciom czasy panowania króla Jana III Sobieskiego. Na koniec wizyty w muzeum pani przewodniczka pokazała jak wybijano dawniej monety.

Po tej lekcji historii uczniowie udali się na plac zabaw pełen dmuchanych zjeżdżalni, trampolin, zamków i ogromnej gąsienicy, co sprawiło dzieciom ogromną radość. Po takim wysiłku wszyscy udali się na obiad i deser.

Ostatnią atrakcją były warsztaty kulinarne, na których uczniowie podzieleni na 2 grupy uczyli się robić pizzę. Tuż przed odjazdem odwiedzili jeszcze jeden - mniejszy plac zabaw i sklep z pamiątkami.

Zdjęcia w albumie "Klasy zamiejscowe- Radawa"

• Dzień Matki  i Ojca w Radawie
          • Dzień Matki i Ojca w Radawie

• 26.05.2015r. w Radawie obchodziliśmy uroczyście Dzień Matki i Ojca. Uczniowie przedstawili program artystyczny przygotowany przez panią Izabelę Werle oraz wręczyli rodzicom zrobione przez nich upominki. Mamusie otrzymały koszyczki z kwiatkami z krepiny, a tatusiowie ramki na zdjęcia. Po rozdaniu prezentów wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku.

Zdjęcia w albumie "Klasy zamiejscowe- Radawa"