Nasza szkoła

Nie ulega wątpliwości, że Szkoła pełni we wsi rolę największego ośrodka kultury. Centralne położenie oraz bogate tradycje w organizowaniu różnorodnych imprez kulturalno-rozrywkowych integrujących miejscową społeczność, począwszy od lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia sprawiają, że wielu ludzi kieruje tu swoje kroki. Bezpośrednio przy szkole znajduje się zaplecze sportowe na którym swoje mecze rozgrywa miejscowy klub sportowy.

Już od dziesięciu lat, w miesiącu wrześniu na obiektacch szkolnych i sportowych organizowane jest z wielkim rozmachem święto szkoły. Tu także odbywają się imprezy wiejskie, strażackie i młodzieżowe. W okresie ferii zimowych, a szczególnie wakacji szkoła staje się miejscem wypoczynku. Przyjeżdżają tu także starsi harcerze i młodzież szkół jarosławskich na biwaki czy warsztaty prowadzone najczęściej przez nauczycieli.

Dodatkową atrakcją w ostatnich latach stało się muzum regionalne, mieszczące się na poddaszu szkoły. Tylko w ostatnim roku zwiedziło je kilkaset  osób.

Każdego kto zawędruje w nasze strony, zapraszamy do odwiedzin w naszej placówce i życzymy miłych wrażeń.

• Szkoła Podstawowa w Mołodyczu
    Mołodycz 84