• Europejski program Owoce w szkole

• Nasza szkoła korzysta z dofinansowania z budżetu Unii Europejskiej w ramach europejskiego programu „Owoce w szkole". Darmowe owoce i warzywa otrzymują uczniowie klas I – III.

Cele główny programu:

*        długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie,

*        propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych.

Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się:

- świeże owoce (jabłka),

- świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewki),

- soki owocowe, warzywne oraz owocowo – warzywne.

Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

Osobą odpowiedzialna za udostępnianie dzieciom owoców i warzyw  w ramach tego programu w latach 2012/2013 oraz 2013/2014 jest pani Angelika Tomaszek-Wysocka. Owoce, warzywa oraz soki nie mogą zawierać dodatku tłuszczu, soli, cukru lub substancji słodzących. Za jakość owoców i warzyw dostarczanych do naszej szkoły odpowiedzialny jest zatwierdzony dostawca.

EFEKTY:

• Wyrobienie nawyku regularnego spożywania różnorodnych owoców i warzyw,
      • Zapewnienie dzieciom bezpłatnego dostępu do owoców i warzyw, zalecanych do spożycia w codziennej diecie,
      • Owoce i warzywa spożywane są w grupie, wśród rówieśników, co sprzyja utrwalaniu się pozytywnych nawyków żywieniowych i przełamania niechęci przed jedzeniem określonych produktów