Nawigacja

Archiwum wiadomości

Wiadomości

Nasza szkoła zgłosiła się do udziału w ogólnopolskiej akcji "Bezpieczne wakacje"

Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wnego czasu przez dzieci, młodziez i dorosłych.

 

Jakie są korzyści udziału w akcji?
 
 • realizacja celów statutowych i promowanie zasad bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży, a także dorosłych!
 • opcjonalnie potwierdzony certyfikatem udział w ogólnopolskiej akcji
 • dostęp do dedykowanych materiałów edukacyjnych opracowanych przez ekspertów w oparciu o materiały m.in. Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji udostępnionych dla akcji BezpieczneWakacje.pl
 • współpraca z innymi jednostkami publicznymi promującymi bezpieczeństwo, informacje o organizowanych przez nie wydarzeniach
 • zaangażowanie w ogólnopolską akcję społeczną
 • promocja jednostki i jej pozytywnego wizerunku
 • możliwość otrzymania gotowych materiałów promocyjnych akcji BezpieczneWakacje.pl - specjalnych ulotek z najistotniejszymi informacjami

U Państwa Dzików

  Dzień 16 kwietnia dla nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Mołodyczu pozostanie na długo w pamięci – a wszystko za sprawą dzików. Dzieki uprzejmości Pana Adama Janickiego mogliśmy odwiedzić Zagrodę dla dzików, która mieści sie w Woli Mołodyckiej. Jak się okazało bylismy pierwszymi, którzy mogli przyjrzeć się pracy psów w naturalnym środowisku dzików. Z wysokiej ambony obserwowaliśmy  jak dwa psy myśliwskie głoszą uchodzące zwierzę.  Był to wspaniały widok. Dzieci były zachwycone, że z tak bliska mogły zobaczyć namiastkę „małego polowania” i współpracę tak dobrze wyszkolonych psów. W podziekowniu zostawiliśmy drobne dary dla Państwa Dzików w postaci buraków, ziemniaków, kukurydzy i nasion zbóż.

Nie był to koniec atrakcji. Mogliśmy też wysłuchać historii powstania zagrody i jakiemu celowi ma służyć. Słuchaliśmy sygnałów myśliwskich zagranych na prawdziwym rogu myśliwskim, sygnałów przed o po polowaniu, a także takie, które odgrywa się w trakcie nagonki. Patrzyłam i słuchałam tego pełna zachwytu, gdyz przypomniał mi się motyw z polowania opisanego w „Panu Tadeuszu”. 

 „Natenczas Wojski chwycił na taśmie przypięty

Swój róg bawoli, długi, cętkowny, kręty

Jak wąż boa, oburącz do ust go przycisnął...”

Było w tym graniu coś majestatycznego. Ubogaceni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Zachęcam inne szkoły do odbycia podobnej wycieczki i zapewniam, że wrażenia będą równie bogate. Kontakt z naturą, a zwłaszcza taką „dziką” jest darem, z którego warto skorzystać.

Darz Bór

Misje

 W dniach 4-9.03.2014 roku w Mołodyczu odbyły się misje parafialne, które poprowadził ks. Marek Wilk. Dzieci z naszej szkoły wzięły w nich aktywny udział. W piątek ksiądz misjonarz odwiedził szkołę i wygłosił do dzieci naukę, podczas której przybliżył kult Najświętszego Serca Jezusowego.

     Zapewne wszyscy zapamiętają osobę św. Marii Małgorzaty Alacoque, której to Pan Jezus objawił swoje Najświetsze Serce, gorejące z miłości do nas, ale otoczone cierniami.  Ksiądz misjonarz zachęcał dzieci, aby poprzez dobre uczynki i pierwsze piątki miesiąca wynagradzały Jezusowi wszelkie zniewagi.

   W imieniu wszystkich dzieci dziękujemy Ks. Markowi za wygłoszone Słowo Boże i życzymy, aby Jezus hojnie wynagrodził Go łaskami.

Pedagogizacja rodziców

Serdecznie zapraszamy rodziców na wywiadówkę, która odbędzie się 4 grudnia o godzinie  15-stej.

Oprócz spotkania z wychowawcami i nauczycielami naszej szkoły zostanie przeprowadzona pedagogizacja rodziców pryzgotowan przez pedagog szkolną p. Elżbietę Haśko we wsppracy z p. Angeliką Tomaszek-Wysocką. Temat spotkania "Trudności i deficyty u uczniów widoczne w procesie kształcenia i wychowania".

 

Wirtualna Mapa Mołodycza”- wrzesień  2012 r.

 

W 2012 roku Fundacja Dobra Sieć w partnerstwie z Urzędem Miejskim w Ustrzykach Dolnych i Fundacją Bieszczadzką zrealizowała projekt szkoleniowy „Bieszczady 2.0. Rozwój kapitałów organizacji pozarządowych dzięki technologiom informacyjno- komunikacyjnym”.

Uczestnikami szkolenia były panie Angelika Tomaszek- Wysocka i Izabela Werle.

Projekt „ Wirtualna Mapa Mołodycza” miał na celu przedstawienie na mapie wirtualnej Google Maps zabytków oraz ważnych miejsc wsi Mołodycz. do projektu zaproszeni zostali uczniowie Szkoły Podstawowej w Mołodyczu. Wykonaliśmy dokumentację zdjęciową, stworzyliśmy wirtualną mapę. Pomocą służył pan dyrektor Jan kuca, który służył swoją ogromną wiedzą na temat historyczny regionu. Wirtualna mapa znajduje się na stronie internetowej naszej szkoły.

 

 

DNI MOŁODYCZA MAJ 2012 R.

 

20 maja 2012 r. został zorganizowany festan kulturalno-edukacyjny  przez Grono Pedagogiczne SP w Mołodyczu we współpracy z Wójtem Gminy Wiązownica i Społecznością Wsi Mołodycz.

Honorowymi goścmi imprezy byli:

Wójt Gminy Wiązownica- Pan M.J.Ryznar, absolwenci SP Mołodycz- rocznik 1963 i 1964 wraz z uczącymi nauczycielami: Panią M. Piskorz i Panią A. Szegdą.

Festyn rozpoczął się od uroczystej akademii pt; "Cudownych rodziców mam" przygotowanej przez uczniów klas 0-III wraz z wychowawcami.  Następnie wszyscy udali się wraz z księdzem Mirosławem Dubielem na majówkę pod kapliczkę Matki Bożej.  Dalsza część uroczystości była kontynuowana na placu szkolnym.

 

Tegoroczne Dni Mołodycza stały się dobrą okazją by społeczność SP w Mołodyczu mogła wziąć udział w programie "Katyń...ocalic od zapomnienia".

Program realizowany w całej Polsce od 2008 r. ma na celu uczczenie pamięci ofiar zbrodni katyńskiej. W jego ramach  odsłonięto tablicę pamiątkową oraz posadzono dąb, by uczcić pamięć zamordowanego przez NKWD aspiranta P.P. Andrzeja Zagrobelnego, który pochodził z Mołodycza. Za przygotowanie i właściwą oprawę historyczną tego ważnego fragmentu uroczystości był odpowiedzialny p.K. Szałaj.

 

Na festynie zaprezentowali się także goście z Nielepkowic ze swoim kabaretem. Odbyły się także pokazy OSP w Mołodyczu oraz liczne rodzinne konkursy cieszące się ogromnym powodzeniem. Wśród nich: rzut gumiakiem, wbijanie gwoździ na czas, pompowanie baloników na czas, wyścigi na barana. Przygotowano również loterię fantową i inne atrakcje.

Uroczystość zakończyła się w późnych godzinach wieczornych zabawą dla miłośników tańca.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

 

WYCIECZKA DO SIENIAWY

 

W dniu 09 maja 2012 r. wybraliśmy się z chętnymi ucznami z klas 0-VI na wystawę  łowiecką zorganizowaną przez Koło Łowieckie "Darz Bór" w Sieniawie.

Na wystawie było bardzo wiele ciekawych eksponatów. Dzieciom najbardziej podobał się niedźwiedź syberyjski, poroża jeleni, łosia, szable dzików, hipopotam. Ekspozycja przypominała 60.rocznicę powstania Koła Łowieckiego w Sieniawie. Po obejrzeniu wystawy poszliśmy na krótki spacer do pięknego parku wokół Pałacyku.

JASEŁKA  2011 R. 

 

25 stycznia w Centrum Kultury w Wiązownicy odbył się Gminny Przegląd Teatrzyków Jasełkowych.

Nasi uczniowie wystąpili-jako jedyni- z przedstawieniem w formie kukiełkowej za co otrzymali wyróżnienie i nagrodę rzeczową DVD (nie przyznawano miejsc I-III).

Okazało się ono bardzo oryginalne, najładniejsze, najciekawsze, co doceniło jury konkursu.

Scenariusz i muzykę do przedstawienia przygotowały p. Agnieszka Pietryna i Sabina Kuta, natomiast scenografią i wykonaniem kukiełek zajęły się panie Angelika Tomaszek-Wysocka oraz Izabela Werle.

 

 

 

Pieszy Rajd odbył się 29 września 2011 r.

 

 

Naszą szkołę reprezentowali czwartoklasici pod opieką p. Angeliki Tomaszek-Wysockiej:

Klaudia Pszonak, Klaudia Kolasa, Ewa Arian, Marcin Marek, Marek Ciurko, Adam Warbaca, Bartek Arian, Sebastian Zagrobelny.

 

Uczestnicy (około 400 osób  z różnych szkół)  pokonali pieszo trasę z Przemyśla do Fortu Grochowiec. Na miejscu zwiedzano zabytkowy fort.

 

Następnie udaliśmy się na poczęstunek i odpoczynek:)

 

         

   

 

 

 

 

Co się działo w roku szkolnym 2009/2010 w SP Mołodycz

Szkoła jak zwykle, również i w tym roku zorganizowała wiele imprez okolicznościowych, które cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców obu wsi. W okresie bożonarodzeniowym dzieci przygotowały i wystawiły jasełka w Radawie pt.: „Jak krasnal Hałabała Jezuska szukał” i  w Mołodyczu pt.: „Z narodzenia Pana”. Z przedstawieniami tymi wystąpiły też na Gminnym Przeglądzie Jasełek – Wiązownica 2010r. Wyróżnienie za rolę pastuszka otrzymał uczeń kl. II z Mołodycza Adam Warcaba. Jasełka przygotowały nauczycielki Lidia Lichończak, Krystyna Portas i Małgorzata Piskorz.

Następną dużą uroczystością lokalną był Dzień Babci i Dziadka w Mołodyczu i w Radawie. Na tę uroczystość wnuki wraz z rodzicami i nauczycielami przygotowały bogaty program artystyczny, drobne upominki i wspaniały poczęstunek. Za przygotowanie tych imprez odpowiedzialni byli wychowawcy klas.

W maju tradycyjnie obchodzony był Dzień Rodziny pod hasłem „Mama, Tata i ja w szkole”. Dzieci z wychowawcami zaprezentowały ciekawy program artystyczny, przygotowały upominki i smaczny posiłek. Przy tej okazji zostali zaproszeni absolwenci kolejnych już roczników, w tym roku były to roczniki 1959 i 1960. Przybyli też nauczyciele pracujący w tym czasie w szkole, między innymi Janina Petynia.

Na Dzień Dziecka dzieci z klas I – III brały udział w gminnym festynie sportowym, gdzie po wielkiej rywalizacji nasza szkoła zajęła II miejsce.

Nasza szkoła bardzo lubi zwiedzać i podróżować, dlatego jak najczęściej organizujemy wycieczki.

Już w październiku 2009 byliśmy w mieście Kraka – Krakowie, gdzie zwiedziliśmy najważniejsze zabytki tego miasta. Bawiliśmy się też w Aqua Parku i Bowlingu (kręgielni).

Na feriach zimowych pojechaliśmy do Rzeszowa do kina Helios na film pt.: „Alvin i wiewiórki 2” oraz wspaniale spędziliśmy czas na basenie.

W maju i czerwcu dzieci z klas II i III z Mołodycza pojechały na Kalwarię Pacławską, a z Radawy do Częstochowy. 8 czerwca dzieci z klas 0 –III z Radawy i Mołodycza były na wycieczce w Rzeszowie. Obejrzały bajkę 3D pt.: „Ocean przygód”, bawiły się świetnie w Figlolandzie i zwiedziły Muzeum Dobranocek. Realizując projekt „W krainie Niedźwiedziego Czosnku” pojechaliśmy na wycieczkę na Laszkę, gdzie przewodnikiem był dyrektor Jan Kuca, a pogadankę na temat walorów niedźwiedziego czosnku wygłosiła Elżbieta Frąc. W ostatnim dniu nauki szkolnej odwiedziliśmy Ośrodek Profilaktyczno-Rehabilitacyjny o. Pio w Radawie, gdzie pracownicy ośrodka zapoznali dzieci ze zdrowym odżywianiem.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w różnych konkursach. Na szczeblu gminnym odbył się:

 • konkurs matematyczny „Mega Mózg”, gdzie uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
  • II miejsce Bajdak Maja
  • III miejsce Biały Katarzyna
  • Kl. V         II miejsce Monika Zagrobelny
  • Kl. VI        I miejsce Justyna Bajdak       II miejsce Agnieszka Cienka

Dzieci do konkursu przygotowała nauczycielka Barbara Dec – Kozdroń.

 

 • konkurs recytatorski „Poeci dla dzieci – Maria Konopnicka”  uczennica kl. I z Radawy Amelia Bogdanowicz zajęła III miejsce, a uczeń kl. I z Mołodycza Filip Kuca otrzymał wyróżnienie.

Dzieci do konkursu przygotowały nauczycielki Małgorzata Piskorz, Danuta Rokosz

 

 • Gminny Przegląd Kabaretów w Piwodzie – I miejsce SP Mołodycz

Dzieci przygotował Jan Kuca.

 

 • Na szczeblu powiatowym w konkursie plastycznym organizowanym przez Hufiec Jarosław z okazji 100-lecia harcerstwa II miejsce zajęła Kinga Sokół z klasy III. Uczennicę do konkursu przygotowała nauczycielka Angelika Tomaszek – Wysocka.

 

 • Na szczeblu ogólnopolskim w konkursie przedmiotowym „Panda” z matematyki   VII miejsce na 1366 uczniów zajęła Justyna Bajdak z kl. VI, a z kl. IV 15 miejsce na 1587 uczniów zajął Adrian Turek. Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka Barbara Dec- Kozdroń.

 

 • W konkursie historycznym „Młodzież buduje muzea” 3 nasze uczennice z kl. VI Agnieszka Cienka, Justyna Bajdak, Patrycja Kolasa zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego. Opiekunowie -  cześć historyczna Jan Kuca,

Częśc informatyczna Angelika Tomaszek – Wysocka. Rozstrzygnięcie konkursu- sierpień 2010r.

 

Oprócz wyżej wymienionych konkursów odbyły się liczne konkursy wewnątrzszkolne w obszarach pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

 

Osiągnięcia sportowe uczniów Szkoły Podstawowej w Mołodyczu w roku szkolnym 2009/2010

* Gminne biegi przełajowe:

Dziewczęta:

I miejsce  - Bajdak Maja

II miejsce  - Zagrobelna Izabela

IV miejsce – Szwajczak Marlena

Chłopcy:

II miejsce – Arian Krystian

VI miejsce -  Zarosa Sebastian

*Powiatowe biegi przełajowe:

II miejsce – Bajdak Maja

V miejsce Zagrobelna Izabela

* Powiatowe sztafetowe biegi przełajowe – drużyna dziewczyn  III miejsce.

* Bieg papieski – Piwoda   -

I miejsce  - Mucha Łucja,

II miejsce Agnieszka Sokół

* Turniej piłki nożnej klasa II i III  w Szówsku – III miejsce.

* Tenis stołowy dziewczęta - gminny

Bajdak Justyna i Rokosz Magdalena   I miejsce

* Powiat – tenis stołowy   - V miejsce dziewczęta

* Gminne Mistrzostwa w Czwórboju Lekkoatletycznym

Drużyna dziewcząt – I miejsce

Drużyna chłopców – V miejsce

Najlepsze zawodniczki:

Bajdak Maja II miejsce w skoku w dal  oraz II miejsce w czwórboju lekkoatletycznym,

Bajdak Justyna – I miejsce w rzucie piłeczką

Kolasa Patrycja – II miejsce w biegu na 60 metrów oraz VI miejsce w czwórboju

 

* Festyn sportowy dla klas I –III – gminny

Klasa I – VI miejsce

Klasa II – III miejsce

Klasa III – I miejsce

* Bieg papieski – Piwoda 13.06.2010 r.

Bajdak Maja – I miejsce

 

Uczniów do zawodów sportowych przygotowała nauczycielka Renata Bałanda.

 

GMINNY KONKURS PALM WIELKANOCNYCH 2011 R. 

 

Dnia 11 kwietnia w Szkole Podstawowej w Mołodyczu odbyło się posiedzenie jury.

Jury oceniało pracę biorąc pod uwagę: oryginalność, estetykę, stopień trudności. Zwrócono też uwagę na elementy, które nawiązują do tradycji wielkanocnej. Podczas oceny prac brano również pod uwagę pomysłowość, użycie materiałów naturalnych bądź papierniczych wykonanych własnoręcznie. Istotnym aspektem w dokonywaniu wyboru najpiękniejszej palmy był wkład pracy, który można dostrzec oceniając precyzyjność wykonania prac.

Na podstawie punktów przyznanych przez członków komisji wyodrębniono nagrody i wyróżnienia z uwzględnieniem poszczególnych kategorii.

 I grupa- palmy indywidualne

1. Krzysztof Szwajczak, Mołodycz

2. Wiktoria Ciemierkiewicz, Szówsko

3.Angelika Żyła, Szówsko

II grupa – palmy rodzinne

1. rodzina Habel, Mołodycz

2. rodzina Starzyk i Wieliczko, Ryszkowa Wola

3. rodzina Skrzypek, Mołodycz

WYRÓŻNIENIE rodzina Pawlik, Mołodycz

WYRÓŻNIENIE praca zbiorowa, Ryszkowa Wola

 ZDJĘCIA  W ALBUMIE

 

 

 

 

 

 

Festyn kulturalno-edukacyjny  19 wrzesień 2010 r. 

                    Plac przy Szkole Podstawowej w Mołodyczu

 

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Miłośników Mołodycza

Stowarzyszenie Kobiet Wsi Mołodycz

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju "Młody Mołodycz"

Baza Młodych

Ochotnicza Straż Pożarna w Mołodyczu

Społeczność Szkoły Podstawowej w Mołodyczu

 

PROGRAM:

PREZENTACJA WIRTUALNEJ IZBY PAMIĘCI-WIECZÓR WSPOMNIEŃ

LEŚNE GRY-"MAKE A CONNECTION-PRZYŁĄCZ SIĘ"

GIERMEK SOBIESKIEGO I "WILCZE TAJEMNICE"

OTWARCIE LEŚNEJ ŚCIEŻKI HISTORYCZNEJ

POKAZY DAWNEGO RZEMIOSŁA (GARNCARZ)

RODZINNE GRY I ZABAWY

W "KRAINIE NIEDŹWIEDZIEGO CZOSNKU- PROGRAM GRANTOWY DANONE"

KURS BŁYSKAWICZNEGO PRZYRZĄDZANIA SOSU NIEDŹWIEDZIEGO

KONKURS "PIĘKNE OGRODY OZDOBĄ WSI"

W MAGICZNYM OGRODZIE

NAMIOT ZDROWIA

LEŚNA WARTA

 

START 13.30

 

 

 

 

 

Marzec 2010 

 

 Nierozerwalnym symbolem świąt wielkanocnych jest pisanka. Dlatego też w naszej  szkole został ogłoszony kolejny konkurs. Przez ostanie 2 tygodnie nasi uczniowie z klas IV-VI wykonywali mega-pisanki . Do konkursu zgłosiło się około 40 uczestników, a oto wyniki:

1 miejsce Patrycja Kolasa kl.VI,

2 miejsce Monika Purcha kl.VI,

3 miejsce Diana Ziejło kl. IV.

Wkrótce można będzie obejrzeć "wytwory" naszych dzieciaków w Albumie fotograficznym, a już teraz zapraszamy do podziwiania tych mega pisanek na korytarzu szkolnym.

Organizator: A. Tomaszek-Wysocka

 

Konkurs na rodzinną Palmę wielkanocną dobiegł końca

Dziękujemy rodzinom za udział w corocznym konkursie na rodzinną palmę. A oto klasyfikacja:

1 miejsce Patryk kl. III reprezentujący rodzinę Pawlik,

2 miejsce Marysia kl.III reprezentujaca rodzinę Habel,

3 miejsce Basia kl.IV reprezentująca rodzinę Zagrobelny

Gratulujemy :)

Dzień Babci i Dziadka- relacja

2010-02-08 W dniu 31 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Na tę okazję przybyło wielu gości. Wśród nich znaleźli się nie tylko szanowni dziadkowie i babcie, ale też rodzice i młodzież, która kiedyś należała do grona uczniów naszej szkoły. Mimo, że brakowało miejsc siedzących, nikt się nie zniechęcał.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 14:00. Wtedy to wszyscy szanowni goście zostali oficjalnie powitani przez uczniów i zaproszeni do obejrzenia części artystycznej. Tu dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy wcielające się w postacie znanych aktorów, modeli i modelek oraz piosenkarzy.
Pierwszy występ przeniósł wszystkich do dziewiętnastowiecznego Londynu, o czym świadczyć mogły niesamowite dekoracje wykonane przez p. Angelikę Tomaszek- Wysocką. Uczniowie klas IV- VI pod kierownictwem reżysera p. Agnieszki Pietryny oraz p. Sabiny Kuty przygotowali spektakl na motywach powieści Karola Dickensa pt.„Opowieść wigilijna”. Główny bohater Scrooge (w tej roli Krystian Arian) wzbudził w widzach wiele emocji i przedstawił sens świąt, wprawiając wszystkich w refleksyjny nastrój. Kolejni na scenie pojawili się najmłodsi. Przedszkolaki wystąpiły w spektaklu, o babci i nieposłusznym Janku, który wywołał na widowni salwy śmiechu. Przedstawienie przygotowała p. Irena Szwajczak. Następnie na scenę wkroczyły maluchy z Przedszkolnego Ośrodka Unijnego wraz ze swoją panią Pauliną Solską, które wszystkim babciom i dziadkom zaśpiewały piękną piosenkę i zadeklamowały wspaniałe wiersze płynące wprost z gorących serduszek. Po maluchach widzowie mogli podziwiać pokaz mody rodem z paryskich wybiegów. Na pokazie przygotowanym przez klasę II wraz z wychowawcą p. Lidią Lichończak, mogliśmy zobaczyć kolekcję mody na cały rok. Pokaz uświetniała grupa chórzystów z klasy I pod batutą p. Danuty Rokosz. Grupa w trakcie pokazu zaśpiewała piosenki dla wszystkich babć i dziadków. Ostatnimi wnuczkami na scenie była klasa trzecia przygotowana przez p. Renatę Bałandę. Dzieci wykonały piosenki i wiersze z okazji święta kochanych seniorów. Na koniec części artystycznej pojawili się kolędnicy z Mołodycza, toteż na scenę zawitał między innymi diabeł z ostrymi widłami, Żyd, Herod, anioł, śmierć z długą kosą czy królowie. Każde wystąpienie było nagradzane gromkimi brawami.
Po zakończeniu występów teatralnych dziadkowie i babcie zostali zaproszeni przez pana Dyrektora na poczęstunek, a w międzyczasie orkiestra zaczęła stroić swoje instrumenty. Szkołę odwiedził również pan Wójt Gminy Wiązownica Marian Jerzy Ryznar, który wszystkim babciom i dziadkom złożył najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Poczęstunek odbył się w świeżo wyremontowanej stołówce, za co serdecznie dziękujemy panu wójtowi oraz całej Gminie Wiązownica. Dzięki panu wójtowi mogliśmy również bawić się w takt muzyki wygrywanej przez Gminny Zespół Wokalno- Instrumentalny.
W międzyczasie zaczęły się tańce i zabawa w takt muzyki. Szaleństwom i zabawie nie było końca, na parkiecie tańczyły nie tylko dzieci, ale ich rodzice i nauczyciele. Zachwyceni dziadkowie i babcie obserwowali harce i miło spędzali czas w swoim towarzystwie. Impreza trwała do późnych godzin wieczornych, a atmosfera mimo mrozu i dużych opadów śniegu, do końca pozostała gorąca.

 

"Cztery pory roku - Jesień"

28 października odbył się konkurs recytatorski dla klas 0-III pt." Cztery pory roku-Jesień". Każdą klasę reprezentowali zwycięzcy etapu klasowego.
Kl.0 - K.Sokół, K. Zarosa
Kl.I - J. Foryś
Kl.II - A.Warcaba, K. Pszonak
Kl.III - E.Sokół, P. Pawlik, D. Sokół
Recytatorów oceniało jury w składzie: p.M. Kubaszek, R. Bałanda, I.Szwajczak, L.Lichończak, A. Tomaszek-Wysocka.

A oto zwycięzcy:
I miejsce Adam Warcaba, Ewelina Sokół
II miejsce Jakub Foryś
III miejsce Kacper Sokół

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiatkowe dyplomy, zaś zwycięzcy konkursunagrody książkowe. Gratulujemy
Zapraszamy do albumu.
Organizator: L.Lichończak

ZmieńUsuńw góręna dół

Halloween. Święto duchów

2 listopada w naszej szkole odbyła się akademia, prezentująca święto Halloween, obchodzone w Wielkiej Brytanii czy Ameryce. Uczniowie mieli okazję poznać obcą kulturę, obyczaje, tradycję i symbole towarzyszące temu świętu. Młodzi aktorzy z klasy IV wcielili się między innymi w postać wiedźmy, sowy, nietoperza, czarnego kota czy diabła.
Przedstawienie było wzbogacone o prezentację multimedialną, podczas której można było usłyszeć „straszne piosenki”.
Całość została zaprezentowana w języku angielskim, chociaż aktorzy pełnili odpowiedzialną rolę tłumaczy, by każdy mógł zrozumieć przekaz.

Przedstawienie zakończyło się tradycyjnym akcentem święta Halloween, mianowicie obyczajem „cukierek albo psikus”. Z tej właśnie okazji duchy, wiedźmy oraz czarne koty z klasy IV wręczyły wszystkim dzieciom cukierki.
Każdego zachwyciła nie tylko niezwykła gra aktorów, ale niesamowita, płonąca żywym ogniem dynia, wykonana przez p. Angelikę Tomaszek- Wysocką. Reżyserem spektaklu była p. Agnieszka Pietryna.


Zdjęcia w albumie

Odwiedziny u Smoka

W dniu 24.10. 2009 r. uczniowie klas II-VI pod opieką nauczycieli udali się na wycieczkę do Krakowa. Był to bardzo oczekiwany i upragniony wyjazd ponieważ miał odbyć się tydzień wcześniej, ale z powodu niesprzyjających warunków pogodowych został przełożony.

W programie wycieczki było:
1. Zwiedzanie Krakowa: Wawel, Katedra na Wawelu, Rynek, Kościół Mariacki- 4godz.
2. Nauka gry i gra w kręgle- 1,5 godz.
3. Park Wodny- 2 godz./ Seans filmowy " Odlot".

Wszystkie punkty wycieczki zostały zrealizowane, a jak stwierdzili uczestnicy "kolejny punkt programu był coraz to ciekawszy".
Wróciliśmy bardzo późno- około godziny 24- ale bardzo zadowoleni.

Opiekę nad uczniami sprawowały Panie:
Renata Bałanda, Irena Szwajczak, Angelika Tomaszek-Wysocka, Agnieszka Pietryna. Organizatorem była Pani Barbara Dec-Kozdroń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wycieczki.

Panie Andrzeju "Dziękujemy"

Jest nam niezwykle miło zakomunikować, że od początku listopada uczniowie naszej szkoły zasiedli przy nowych stolikach. Z pieniędzy przewidzianych na zakupy wystarczyło tylko na zakup połowy tego sprzętu i tu niezwykle miła niespodzianka.
Szkołę odwiedził pan Andrzej Mac – jego dziadek Jan był jednym z organizatorów budowy obecnego budynku szkoły w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Pan Andrzej to młody człowiek, przebywający na stałe poza granicami naszego kraju. Bardzo chciał zobaczyć miejsca związane z młodością swego ojca i to spełniło się w ostatnich dniach tegorocznych wakacji.
Było nam niezwykle miło kiedy nasz gość zakomunikował, że ufunduje nam część nowego sprzętu do szkoły. W ostatnich dniach wszystkie obietnice i ustalenia zostały spełnione i zasiadamy obecnie przy nowych stolikach.
PANIE ANDRZEJU BARDZO, BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA TEN PIĘKNY PREZENT.
Uczniowie, nauczyciele i rodzice SP w Mołodyczu

 

 

 

Prezent od Nadleśnictwa Oleszyce2009-09-14

Na Panu Nadleśniczym z Oleszyc można polegać – tak w najkrótszy sposób można streścić tę sprawę. W czerwcu obiecał i dotrzymał słowa, dzieciaki otrzymały wspaniały prezent. Jest huśtawka na cztery siedziska z wymaganymi wszelkimi certyfikatami. To wielka radość i to nie tylko dla najmłodszych maluchów. Prawie cały czas jest w ruchu i przynosi wiele radości.
Ustawiona została przy zjeżdżalni zakupionej przez Stowarzyszenie „Mała Ojczyzna”. Być może to dobry początek do nowego, pełnego placu zabaw.
Panie Stanisławie...w imieniu całej szkolnej społeczności bardzo serdecznie dziękujemy.

Po imprezie ...


W dniu 31 maja w Mołodyczu odbyło się Święto Rodziny pod hasłem
„Mama, Tata i Ja”.

 Głównym sponsorem imprezy był Pan Marian Jerzy Ryznar Wójt Gminy Wiązownica. Uroczystość obecnością swoją uświetnił Pan Mieczysław Golba Poseł na Sejm RP, który przywiózł dla wszystkich dzieci słodkości, a  Pan Nadleśniczy Stanisław Zagrobelny z NLP Oleszyce obdarował społeczność szkolną „specjalnym prezentem”.

Uczniowie klas 0-III pod opieką wychowawców przedstawili bardzo piękną część artystyczną związaną ze Świętem Rodziny. Natomiast uczniowie klasy V wykonali przepiękny taniec- polonez.

Po części artystycznej barwny korowód dzieci, rodziców, strażaków i zespołów śpiewaczych na czele z księdzem proboszczem Jerzym Kopciem udał się na Majówkę – u stóp kapliczki Matki Bożej.

Druga część uroczystości odbyła się na placu szkolnym. Miały tu miejsce: mecze piłki nożnej, gra w ringo, konkursy i zabawy dla dzieci i rodziców.

Ponadto Stowarzyszenie Kobiet Wsi Mołodycz zaproponowało do degustacji potrawy regionalne, z których najbardziej smakował „smalec z majerankiem”, który przyrządziła p. Maria Kuca. Rywalizowali także „ supersprawni strażacy” z Mołodycza i Starego Dzikowa.

Na boisku szkolnym motocykliści z Przeworska sprawili ogromną radość nie tylko dzieciom ale i młodzieży, prezentując swoje maszyny.
Całą uroczystość umilały śpiewy zespołów śpiewaczych ze Starego i Nowego Dzikowa oraz zespół z Nielepkowic z kabaretem, który podbił serca całej publiczności.

Uroczystość zakończyła się w późnych godzinach wieczornych zabawą taneczną.


Organizatorami uroczystości byli: Szkoła Podstawowa, Rada Rodziców, Ludowy Klub Sportowy, Ochotnicza Straż Pożarna, Stowarzyszenie Kobiet i Stowarzyszenie Miłośników Mołodycza.

Zdjęcia w albumie-zapraszamy do obejrzenia.
 

„MAMA TATA I JA  W  SZKOLE”

SPONSOR GŁÓWNY IMPREZY
PAN MARIAN RYZNAR- WÓJT GMINY WIĄZOWNICA


MAMA TATA I JA W SZKOLE”
OBCHODY DNIA MATKI, DZIECKA, TATY, SPORTU, STRAŻAKA
                           SZKOŁA PODSTAWOWA W MOŁODYCZU
            
         NIEDZIELA 31 MAJA 2009 R. GODZ. 14.00

          SZKOŁA  - BOISKO LKS - DOM KULTURY


SZKOŁA PODSTAWOWA, RADA RODZICÓW, LUDOWY KLUB SPORTOWY, OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA, STOWARZYSZENIE KOBIET I STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW MOŁODYCZA SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ NA DOROCZNE OBCHODY ŚWIĘTA RODZINY

W programie:
14.00 DOM KULTURY - POCZĄTEK IMPREZY, PROGRAM ARTYSTYCZNY.
14.30 RODZINNA MAJÓWKA PRZY KAPLICZCE MATKI BOŻEJ.
15.00 KONKURS PLASTYCZNY DLA RODZIN.
15.30 WYSTĘPY ARTYSTYCZNE  ZESPOŁÓW  Z  NIELEPKOWIC,   RADAWY   I STAREGO DZIKOWA.
PREZENTACJA ABSOLWENTÓW SZKOŁY ROCZNIKÓW:  1956, 1957, 1958
16.30 MINIZAWODY: „SUPERSPRAWNI  STRAZACY”
17.00 MECZ PIŁKI NOŻNEJ: OJCOWIE – SYNOWIE
RINGO: MATKI - CÓRKI
17.30 PIOSENKA RODZINNA.
18.00 KONKURSY RODZINNE:
- UBIJANIE PIANY
- HULA-HOP
- WYŚCIG Z JAJKIEM
- SKOK NA „BABKĘ”
- CZY ZNAM MAMĘ
19.30 ZABAWA TANECZNA DLA DZIECI.
20.30 ZABAWA TANECZNA DLA RODZICÓW I MŁODZIEŻY.

W CIĄGU CAŁEJ IMPREZY:
PREZENTACJA STOWARZYSZEŃ DZIAŁAJĄCYCH W MOŁODYCZU WSPIERAJĄ NAS RÓWNIEŻ:
GMINNE CENTRUM KULTURY W WIĄZOWNICY – PANI LUCYNA KŁAK
    AUTOCENTRUM TERESA I JAN KWIECIEŃ
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA W MOŁODYCZU –KS. JERZY KOPEĆ


TURNIEJ COCA-COLA


W dniu 5 maja reprezentacja piłkarska szkoły pod opieką pani Renaty Bałanda wzięła udział w XI turnieju piłkarskim Coca-Cola Cup 2009. Jak podaje nasz sportowy sprawozdawca, rywalizacja piłkarzy była niezwykle zacięta. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła drugie miejsce. Mecze były rozgrywane w Korzenicy, a kapitanem naszej drużyny był Marcin Pszonak.

Zdjęcia z Święta Strażaków i Turnieju... w Albumie:)

Kwiatki dla Księdza Jerzego


Z okazji podwójnej uroczystości - imienin i urodzin - pragniemy złożyć naszemu Proboszczowi życzenia:
                                                                        * * *
Dziś w naszym kościele wesoło śpiewamy, bo księdza Proboszcza jubileusz mamy. Szczęściem jest na co dzień z księdzem wciąż obcować, w dniu tak uroczystym chcemy podziękować : Za serce i zapał i chęć budowy, że nasz stary kościół rozkwita jak nowy.
                                                                        * * *
Niech Kochanemu Księdzu złote słonko świeci, za to, że tak mile, śmieje się do dzieci.
                                                                        * * *
Żyj sto lat nasz Proboszczu, sercem serca zmieniaj, niech Ci będzie Bóg Miłością, a Maryja Wspomożeniem.

Zapraszamy także do "Albumu Fotograficznego" gdzie znajdziecie zdjęcia z tej wspaniałej uroczystości.

ŚWIĘTO  STRAŻAKÓW


Już tradycyjnie na początku maja strażacy obchodzą swoje święto.
Podobnie było i w tym roku. Dzień Strażaka był uroczyście świętowany w dniu 3 maja. Strażacy mieli swoją Mszę Świętą oraz poświęcenie samochodu osobowego. Po południu spotkali się przy stole w strażackiej remizie.

Nie jest piękniejsza od róży, a szczęście wróży


Stowarzyszenie Miłośników Mołodycza oraz Szkoła Podstawowa w Mołodyczu serdecznie dziękują wszystkim rodzinom biorącym udział w konkursie na "Palmę Wielkanocną".
W konkursie wzięło 35 rodzin z Mołodycza i Radawy. Wśród nich zostały nagrodzone rodziny reprezentowane przez:
I miejsce - Kamila Skrzypek kl."0"
II miejsce - Krzysztof Szwajczak kl. II, Monika Purcha kl. V
III miejsce - Monika Zagrobelny kl. V, Magdalena Rokosz kl. V
Wyróżnienia otrzymały rodziny:
Agnieszki Cienkiej kl. V, Pauliny Purchy kl. V, Eweliny Sokół kl. II, Izabeli Zagrobelny kl. III, Justyny Bajdak kl. V.

Wręczenie nagród przewidziane jest po świętach w czasie uroczystego podsumowania. Gratulujemy :) i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu.
 

Bawmy się

Już w niedzielę 1 lutego o godzinie 14 spotykamy się w swietlicy wiejskiej. W tym dniu pragniemy bardzo uroczyście świętować Święto naszych Babci i Dziadziów oraz wszystkich Seniorów.
Aby zabawa była wspaniała, Wójt Gminy pan Marian Ryznar zapewnił nam zespół muzyczny, który ma umilić to popołudnie. W programie ponadto: spektakl teatralny: „ Królewna Śnieżynka” w wykonaniu klas I i  II, „Piosenka dla dziadzia i babci” – kl. III, „Kocham cię Babciu” – przedszkolaki oraz występ kabaretu „Ananasy z czwartej i piątej klasy”. Ponadto zabawa choinkowa dla wszystkich uczniów i młodszych dzieci, a już całkiem późno być może dla rodziców…. Zapraszamy serdecznie.

Jubileusz

Z wielką radością i dumą zawiadamiamy niniejszym, że w dniu 11 stycznia 2009 r. minął dokładnie rok od założenia naszej samodzielnej strony. Licznik wyświetleń wskazuje, że jest ona normalnie oblegana, co sprawia nam niewypowiedzianą radość. Jesteśmy uskrzydleni do dalszego jej aktualizowania i przekazywania różnych ciekawostek. W najbliższej przyszłości kilka niespodzianek…Bądźcie z nami…
 

Konkurs rozstrzygnięty


Zespół Szkół w Wiązownicy zorganizował w grudniu Gminny Konkurs na "Najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową".
Głównym celem konkursu było dbanie i kultywowanie tradycji urządzania szopek - tego nieodłącznego elementu naszej kultury i sztuki.
Bardzo cieszymy się z sukcesu naszej uczennicy Ani Matusz, która zdobyła zaszczytne III miejsce.

Gratulujemy!
 

Jasełka 2008

W niedzielę 21 grudnia 2008 r. odbyły się Bożonarodzeniowe Jasełka w "Bazie Młodych", które przygotowali uczniowie naszej szkoły wraz z p. Sabiną Kutą, p. Agnieszką Pietryną i p. Angeliką Tomaszek-Wyscoką. Mogliśmy także obejrzeć przepiękny taniec w wykonaniu naszych "małych śnieżynek" z klasy II.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

Nowe oblicze szkoły

Oczywiście rzecz dotyczy nowego wejścia do szkoły. Trzeba przyznać, że jest ładne, ale przede wszystkim zupełnie nowe, bo dopiero oddane do użytku.
W taki sposób Wójt i Radni Gminy Wiązownica spełnili marzenia i plany sportowców i uczniów. Powstał nowy budynek, usytuowany przy głównym wejściu z którego mają korzystać uczniowie i zawodnicy LKS Mołodycz.
Wszyscy cieszą się, zwłaszcza uczniowie klasy szóstej, bo tu przenieśli swoje stoliki, tablicę i chłoną wiedzę. Jak wieść głosi, efekty nauki w nowej klasie są rewelacyjne...Opowieści jarosławskiego Zasania


26 listopada w Bibliotece Pedagogicznej w Jarosławiu odbyło się spotkanie warsztatowe. Jednym z tematów była propozycja wykorzystania w.w. publikacji na różnych lekcjach, a głównie do realizacji ścieżki: "Edukacja regionalna-dziedzictwo kulturowe w regionie".
Autorem prezentacji jest p. mgr Zofia Tabin z Zespołu Szkół w Wiązownicy. Zgodnie z opiniami uczestników warsztatów prezentacja była piękna i przynosi wiele ciekawych propozycji. Zapraszamy do skorzystania: Przedmioty-język polski- nauczyciele poloniści...Spotkanie z rodzicami


Odbyło się kolejne spotkanie nauczycieli i rodziców, tzw. „wywiadówka”
    Najważniejsze sprawy z zebrania to: 1. Informacje o postępach uczniów w nauce, sukcesy i porażki. 2. Wypłata stypendium socjalnego (UG Wiązownica 12.12.08). 3. Informacja o Gminnym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych.
4. Sprawy bieżące Rady Rodziców. 5. Prezentacja strony internetowej Szkoły.
6. Kalendarz szkolny. 7. Dyskusja wokół tematu: „Czy potrzebne jest nam powołanie stowarzyszenia wspierającego działalność szkoły i LKS Mołodycz?”

Kiermasz świąteczny


Podczas grudniowego zebrania z rodzicami w dniu 04.12.2008 r. odbędzie się w naszej szkole kiermasz świąteczny. Dochód ze sprzedaży ozdób choinkowych, kart świątecznych, stroików itp. zostanie przeznaczony na potrzeby Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w akcję, a rodziców serdecznie zapraszamy do naszych stoisk.

ZOBACZCIE TEŻ ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM Z PRZYGOTOWAŃ DO KIERMASZU!!! 

ŚWIĘTO SZKOŁY

NIEDZIELA 21 WRZEŚNIA 2008 r. była zupełnie inna, w tym dniu już dziesiąty raz bardzo uroczyście obchodziliśmy święto naszej szkoły.
Program był bardzo bogaty i urozmaicony, chyba wszyscy, którzy w tym dniu swoje kroki skierowali do szkoły mogli tu znaleźć coś ciekawego dla siebie. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy nie szczędzili sił aby inni mogli bawić się i przeżywać radosne chwile.
Co i jak było przedstawiamy w skrócie:
12.30. POCZĄTEK IMPREZY, POWITANIE GOŚCI.
12.35. PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I SP W MOŁODYCZU.
13.00. PROGRAM ARTYSTYCZNY UCZNIÓW KLAS MŁODSZYCH.
13.20. PREZENTACJA ABSOLWENTÓW SZKOŁY ROCZNIKÓW: 1951, 1952, 1953, 1954, 1955.
14.00. PROGRAM ARTYSTYCZNY UCZNIÓW KLAS STARSZYCH.
14.30. KONKURSY I ZABAWY DLA DZIECI.
16.00. POKAZY STRAŻACKIE (OSP MOŁODYCZ I DOBRA).
16.30. KONKURSY I ZAWODY DLA STARSZYCH:
- RZUT GUMIAKIEM,
- RZUT BERETEM NA ODLEGŁOŚĆ / dla kobiet /
- RZUT ZIEMNIAKIEM DO CELU / dla kobiet /
- BIEG O „BECZKĘ MLEKA”,
- WALKI „KOGUTÓW”,
- ...WIELE INNYCH ATRAKCJI...
19.30 ZABAWA TANECZNA. 

KONKURS !!! (2008-11-25)

SZKOLNY KONKURS
NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ I FIGURKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Szczegóły znajdziecie na podstronie Przedmioty - Technika - Aktualności

Zapraszamy do udziału w konkursie
A. Tomaszek-Wysocka, W. BorowikWyjazd na basen

W dniu 09.10.2008 r. grupa 30 uczniów wyjechała na basen do Jarosławia.
Wyjazd ten był możliwy dzięki nauczycielowi, który sfinansował wstęp na dwie godziny dla każdego dziecka.
Każdy uczeń płacił tylko 6 zł na dojazd.
Uczestnicy miło spędzili czas i byli zadowoleni.
Opiekę sprawowali: B. Dec-Kozdroń, A. Pietryna, I. Szwajczak.
Podziękowania dla sponsora :)Krzysztof Kubaszek - "Bajeczki..."

13 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu odbyła się uroczysta promocja tomiku wierszy Krzysztofa Kubaszka pt. "Bajeczki z taty teczki". Bajeczki są wspaniałe, promocja była bajeczna, a my piszemy o tym na naszej stronie, ponieważ Autor wydanego tomiku był kiedyś uczniem naszej szkoły. Cieszymy się... gratulujemy...zachęcamy do czytania...


Poseł w szkole

26 maja gościliśmy w szkole bardzo fajnego gościa.Był nim Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Ćwierz. Była to kontynuacja spotkania z dnia 18 maja. Pan poseł przywiózł w dniu dzisiejszym wiele nagród i dyplomów dla laureatów konkursu na "plakat o Mołodyczu".<br />
    Było uroczyste wręczanie, poważne rozmowy, spotkanie ze starszymi uczniami, ale wszystkim chyba najbardziej przypadły do gustu dwa wory cukierków, jakie pan Poseł przytaszczył ze sobą na spotkanie... Dziękujemy Panie Pośle!


Dni Mołodycza

Festyn odbył sie w dniu 18 maja i najpopularniej był określany jako Dni Mołodycza. Podziwialiśmy artystów dziecięcych, koncertował zespół "Sikory". Młodzież zmagała się na rowerowym torze przeszkód. Oglądano popisy strażaków, lekarzy-ratowników, policjantów razem z psem Ramzesem.<br />
      Przy szkole zasadzono nowy las dzięki inicjatywie Nadleśniczego z Oleszyc, podziwiano wystawę prac uczniów i zwiedzano muzeum szkolne. Wiele nagród ufundowała KRUS i SKOK. Grochówkę pomógł ugotować "Sokołów". Było fajnie... (więcej szczegółów na stronie: molodycz prv)
 

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Mołodyczu
  Mołodycz 84
  37-523 Radawa
 • (0-16) 622-30-03

Galeria zdjęć