• Konkurs na najlepsze przebrania

• 31 października, w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych, kolejny raz w Mołodyczu odbył się „Bal Wszystkich Świętych”. Niestety w tym roku, w porównaniu do poprzedniego, grono wszystkich świętych nieco pomniejszyło się. Świeci byli przebrani za swoich patronów, o których mieli powiedzieć parę słów. Jury, mające wyłonić najlepszego świętego, oceniało nie tylko strój, ale również prezentację i wystąpienie. I tak do grona wszystkich świętych zaliczyliśmy uczniów:

1. Marcel Woźny- św. Antoni
            2. Ola Brudniak- św. Karolina Kózka
            3. Karina Marszałek- św. Karina
            4. Gabrysia Mac- św. Hiacynta
            5. Iza Machnicka- św. Królowa Izabela
            6. Lena Kiełbasa- św. Królowa Jadwiga
            7. Antoś Cienki- św. Stanisław Kostka
            8. Dominik Kolasa- św. Dominik
            9. Natalia Pryjda- św. Maria
            10. Karolina Zagrobelny- św. Karolina Kózka

Z tego grona jury wyłoniło zwycięzców.

I miejsce Marcel Woźny i Antoni Cienki

II miejsce Lena Kiełbasa

III miejsce Dominik Kolasa

Każdy święty został obdarowany cukierkami i słodyczami. Za cukierki i słodycze dla świętych samorząd dziękuje księdzu proboszczowi. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów wróci moda na „świętego”.

Organizator: Samorząd Uczniowski.

• Dzień papieski- 18 października

• W tym roku obchodziliśmy 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, której honorowym gościem był Pan Wójt Marian Jerzy Ryznar. Pan Wójt w kilku zdaniach podkreślił jak wielkim darem dla narodu polskiego i świata była osoba Jana Pawła II. Celem uroczystości było oddanie hołdu Janowi Pawłowi II i wielkie dziękczynienie Bogu za postać papieża. Młodzież naszej szkoły przypomniała nauczanie papieskie, że warto być świętym, a nawet trzeba, bo takie jest nasze główne zadanie. Już tu na ziemi mamy i możemy nim zostać. Jan Paweł II wyniósł na ołtarze najwięcej osób, pokazując nam tym samym, że osiągnięcie świętości jest możliwe w codzienności.

Zdjęcia w albumie

• Środowy wyjazd

• 17 października, klasy starsze wybrały się do kina Helios w Rzeszowie, by poznać historię Dywizjonu 303. Filmowa adaptacja książki Arkadego Fiedlera opowiada historię najważniejszych pilotów Dywizjonu 303, którzy początkowo niedoceniani i wyśmiewani przez Anglików, stali się legendą. Film przenosi nas w realia ówczesnej wojennej rzeczywistości, która wymagała od wszystkich poświęcenia i ogromnej odwagi. Przed seansem wysłuchaliśmy przedstawiciela IPN, który opowiedział nam historię powstania jednostki. Film przypomniał wszystkim jak ważnym jest patriotyzm, poświęcenie, bezinteresowność.  Następnie  uczniowie udali się do japońskiej restauracji w Jarosławiu "Take Sushi" na pokaz i degustację sushi. Rodzajów było kilka, po każdym przekąską był "płatek" imbiru. Dodatkowo smak potraw wzbogacał sos sojowy i ostre wasabi- chrzan japoński. Po skosztowaniu okazało się, że ta potrawa zyskała nowych zwolenników. Kierownik wycieczki: p. A. Tomaszek-Wysocka, opiekunowie:panie: A. Mierzwa, W. Borowik.

Zdjęcia w albumie.

• Dzień Edukacji Narodowej- fotorelacja

• Uczniowie klas pierwszych są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Strój galowy uczniów, dekoracja sali, wszystko przygotowane po to, aby święto pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Zanim nastąpiła ceremonia pasowania, uczniowie wykazali się wiedzą, umiejętnościami artystycznymi- udowodnili, że potrafią śpiewać i recytować wiersze. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków został pasowany na ucznia przez Pana dyrektora, specjalnym ołówkiem. Po ceremonii dzieci pozowały do fotografii grupowych i indywidualnych i udali się na specjalnie przygotowany dla nich poczęstunek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

• Stadion młodych

• W sobotę 6 października młodzież z Mołodycza i Radawy wraz z rówieśnikami z Wiązownicy i Radymna pod opieką ks. Krzysztofa Szyndlera i Pani Sabiny Kuty, pojechała na Stadion Młodych do Warszawy. Wyjechaliśmy o 5.30, a na miejscu byliśmy w południe. Spotkanie odbywało się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Hasło spotkania brzmiało ''Młodzież, wiara i rozpoznawanie powołania.''

Stadion Młodych odbył się trzy dni po rozpoczęciu  synodu w Rzymie i był rodzajem odpowiedzi na zachętę biskupów do tego, by bieżący rok w kościele poświęcić młodzieży i przeżyć go wspólnie z nią. Głównym organizatorem był ks. Rafał Jarosiński, znany także z inicjatywy SMS z nieba. Konferencje i świadectwa głosili między innymi ks. abp Grzegorz Ryś, Marcin Jakimowicz, Magdalena Plucner, Andrzej Sowa ''Kogut'' oraz Marcin Zieliński, a wszystko było przeplatane koncertami zespołów chrześcijańskich takich jak TGD, Gospel Rain & Chór dla Jezusa, Bęsiu, Exodus 15, Moude Koty.

W trakcie wydarzenia była możliwość spowiedzi i modlitwy wstawienniczej, a przez cały czas spotkania trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w specjalnej kaplicy. Centrum spotkania była Eucharystia, której przewodniczył kardynał Kazimierz Nycz, a homilię wygłosił ks. bp Edward Dajczak.

Czas spędzony na uwielbieniu Boga, był dla nas pełen radości, umacniania i czerpania siły na zwykłą codzienność. Już myślimy o kolejnym takim spotkaniu za rok!!!!!!!!!!

• SU w akcji

Oto przepis:

• W starym Przemyślu

• W dniu 10 października uczniowie klas I-VII byli na wycieczce w Przemyślu. Najpierw zwiedzili Zamek Kazimierzowski, Katedrę oraz Muzeum Archidiecezjalne. Następnie Rynek oraz Muzeum Dzwonów i Fajek. Po Przemyślu oprowadzał ich przewodnik turystyczny, który ciekawie opowiadał historię miasta. Uczniowie przywieźli z wycieczki mnóstwo pamiątek. Na zakończenie, dzieci młodsze bawiły się w " Bajkowym Labiryncie" w galerii Sanowej, strasze natomiast na torze saneczkowym. Kierownik wycieczki: B. Dec-Kozdroń, opiekunowie: W. Borowik, M. Piskorz, R. Bałanda.