• Igłą i nitką

• Warsztaty krawieckie dla naszych uczennic, bawiąc – uczą. Uczą kreatywności, swobody działania, wiary w swoje umiejętności. Na piątkowych zajęciach (24 marca) uczennice szyły zajączki z okazji zbliżających się świąt.  Opiekun: A. Tomaszek-Wysocka

Zdjęcia w albumie Warsztaty kreatywne, krawieckie

• Pierwszy Dzień Wiosny

•  22 marca 2017 r. klasa I i III z wychowawczyniami Izabelą Werle i Małgorzatą Piskorz, powitały Wiosnę- paląc Marzanny słowami wiersza:

"Marzanno, Marzanno

Ty zimowa panno,

w ogień Cię wrzucamy,

bo wiosnę witamy".

Marzanny wykonały uczennice klasy III Amelia i Julia Winiarz. Fotorelacja w Albumie.

• Koszyczki

• W piatek 10 marca odbyły się zajęcia krawieckie,  na których dziewczynki  z klasy czwartej uczyły się szyć koszyczki na chleb. Swoją radą i pomocą służyły uczennice z klasy szóstej, które mają w tej dziedzinie większe doświadczenie. Opiekę nad uczennicami sprawowała p. A. Tomaszek-Wysocka.

Zdjęcia w  Albumie fotograficznym- "Warsztaty kreatywne, krawieckie"

• Witaminowo

• Fotorelacja z przedstawienia w wykonaniu klasy II w  "Albumie fotograficznym". Opiekun - wychowawca Waleria Borowik.

• Wyjazd do Rzeszowa

• W dniu 09 marca uczniowie kIas od O do VI uczestniczyli w wyjeździe do Rzeszowa.  W programie była wizyta w siedzibie Telewizji Polskiej oddział Rzeszów oraz w parku trampolin "FlyPark". Zapraszamy do fotorelacji w albumie.

Opiekunowie: I. Szwajczak, W. Borowik, M. Piskorz, A. Mierzwa. A. Tomaszek-Wysocka.

• "Sami swoi"

• 2 marca Szkołę Podstawową w Mołodyczu odwiedziła grupa artystyczna „Sami Swoi”. Uczniowie obejrzeli pokaz historyczny, który przybliżył im dawne życie, ubiór i zwyczaje ich przodków. Dowiedzieli się m. in., co to znaczy „smalić cholewki” . Jeden z chłopców klasy trzeciej próbował nawet tego starodawnego sposobu. Samodzielnie wybił monetę dla wybranej koleżanki.

Uczniowie obejrzeli autentyczne przedmioty codziennego użytku, takie jak: tara, żelazko, sierp, cep i wiele innych. Obejrzeli atrybuty pracy kowala oraz dowiedzieli się, w jaki sposób należało wieszać podkowę nad drzwiami i skąd wziął się ten zwyczaj. Wzięli też udział  w zabawie przygotowanej przez artystów – skoki w  workach jutowych.

Opracowała: Izabela Werle

• Góra Grosza

• W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza". Uczniowie klasy III z panią Małgorzatą Piskorz posegregowali grosiki po: 1 gr, 2 gr i 5 gr do oddzielnych woreczków i je przeliczyli. Łącznie zebrano 107 zł 41 gr, czyli 9 kg i 62 dkg monet. Woreczki na monety uszyły uczennice klasy VI na zajęciach krawieckich pod opieką pani A.Tomaszek-Wysockiej.

• Spotkanie z pedagogiem szkolnym

• W dniu 16 marca o godzinie 15-stej zapraszamy rodziców na spotkanie z dyrektorem szkoły oraz panią pedagog Elżbietą Haśko w ramach pedagogizacji. Po spotkaniu ogólnym odbędą się spotkania z wychowawcami poszczególnych klas.

• Pizza na kamieniu

• Na zajęciach świetlicowych klasa VI pod opieką wychowawcy-A. Tomaszek-Wysockiej przygotowała pyszne danie jakim jest pizza. Uczniowie sami wyrabiali ciasto i komponowali składniki na swój drożdżowy placek. Ciekawostką było dla nich to, że pizzę piekli na specjalnym kamieniu. Dzięki jego wysokiej temperaturze ciasto wypiekało się równomiernie w bardzo szybkim czasie. Pizza wyszła chrupiąca, napowietrzona i niesamowicie kusząca. W rezultacie powstało aż 18 pizz:)

Prezentujemy więc przepis na najlepsze ciasto jakie zagnietliśmy do tej pory :

-1/2 kg mąki tortowej, 50 g świeżych drożdzy,  niepełna szklanka ciepłej wody, niecała łyżeczka cukru, szczypta soli, 2 łyżki oleju- zagnieść ciasto (powstanie z niego 3 pizze).

Zdjęcia w albumie "Warsztaty kulinarne"

• Spotkanie na feriach

• Klasa szósta wraz z panią A. Tomaszek-Wysocką w okresie ferii zimowych tj: w dniu 17 stycznia 2017 roku (wtorek) udali się do kina Ikar w Jarosławiu na  film "Za niebieskimi drzwiami - 2D". Twórcy filmu wyznaczyli sobie wyraźny edukacyjny cel – opowiedzenia w malowniczy i przystępny dla młodych widzów sposób o tym, co przeżywają osoby znajdujące się na pograniczu jawy i snu, jaka walka się w nich toczy i czym właściwie śpiączka jest. Z tego względu seans może być pouczającym doświadczeniem i wstępem do refleksji nad tym mało znanym tematem. Oprócz  kina zjedliśmy współny posiłek w Black Coffee. Wizyta w restauracji to nie tylko przypomnienie zasad savoir vivre, ale lepsze poznanie się, budowanie dobrych relacji i tworzenie więzi.